Home Impressum Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Version 4.4‑3 
 
de en fr nl es pt ru hu pl  

Tenerife Open 2021

RegionESP
ClubClub Deportivo Siete Alfas del Atlantico
LocationC/ Via de Ronda km. 3 , 38208 San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife
Date10.-12.12.2021
Deadline04.12.2021 23:00
Match typeIPSC Handgun,
Level3
Stages16
Roundsapprox. 290
Shot in2 x 1/2 days
Entry feeEUR 120,-
PaymentCAJASIETE, CAJA RURAL, S.C.C.
C/ REAL OROTAVA 33
38359 RAVELO
S/C DE TENERIFE (ESPAÑA)
IBAN: ES91 3076 0700 9826 3142 7727
BIC: BCOEESMM076
Statusfinal
ContactRalf Trautmann
Hofanger 4
86859 Igling
Tel.: +49 176 55051462
E-Mail: rt@1rt.de
MatchdirectorFRANCISCO JAVIER GONZÁLEZ SIERRA, Tel.: +34677448389
RangemasterBUENAVENTURA DARIAS MEDINA, Tel.: +34600559794
StatsdirectorMARJA-LEENA VAPANEN, Tel.: +34607916244
Announcementhtml (Fri 26 Nov 2021 09:23:14 PM CET)
Competitor listhtml
First name
Name
E-mail
Region
Division
Category
Power factorMinorMajor
Squad
RO
Sponsor
Comment
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Division \ Category  --- LadySeniorSuperSeniorSumMono
Open1019323 
Standard1025522 
Production17610336 
Classic1 113 
Production Optics727117 
Clásico    11
PCC8 6115 
Sum531138141171
ESP49
GER16
SWE15
NED15
EST6
SVK3
DEN3
FRA2
LTU2
CZE2
NIR1
SUI1
TUR1
FIN1
presidentsmedals5
presidentsmedals7

Squad 0Friday (ROs / helpers only)Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategory
1green Buenaventura Darias MedinaESPStandardSenior
2green Juan Pedro Siverio MéndezESPStandardSuperSenior
3green Marja-Leena VapanenFINOpenLady
4green Alexandra Darias VapanenESPProductionLady
5green Francisco Javier Gonzalez SierraESPProduction OpticsSenior
6green Stephane SnapsESPStandardSuperSenior
7green Norma PeyffersESPProductionLady
8green ÁNGEL Amat valorESPStandardOverall
9green Tomás Díaz RamosESPProduction OpticsOverall
10green Fiona Leila Snaps PeyffersESPProductionLady
11green Alejandro Pineda RamírezESPStandardOverall
12green Nicolás Arroyo NavidadESPProductionSenior
13green Douglas Gerardo Morales LeonESPStandardSenior
14green Jose RiosESPStandardOverall
   

Squad 1Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 0Squad 2Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Karl-Heinz HilbigGERStandardSuperSenior1red Anders Brath UrbanDENProductionOverall
2red Dominic OttoGEROpenOverall2red Anders BengtssonSWEProduction OpticsOverall
3red Oliver WinklerGEROpenSuperSenior3red Hänry BengtssonSWEProduction OpticsOverall
4red Lars HagemannDENProduction OpticsSenior4red José Francisco Caro QuintanaESPProductionOverall
5red Michael Paul TheiligGERProduction OpticsSenior5green Kim FrederiksenDENClassicSuperSenior
6red Peter BulkoSVKPCCOverall6red Sergio MagariñosESPClassicOverall
7red Eugenio Alonso GonzalezESPProduction OpticsSenior7red Jens SöderlundSWEOpenSenior
8red Dietmar WünschGERStandardSenior8   
      
Squad 3Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 1Squad 4Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 3
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Jaime Alvira CabrerESPPCCSenior1red Efraim Martin LeonESPStandardOverall
2green Jaime Yan LinESPPCCSuperSenior2red Allen DangcalNIRProductionOverall
3green Roberto adolfo Hidalgo de la cruzESPOpenSenior3red Martín Humberto Negrín MontielESPClásicoMono
4red Francisco Escobar ÁlvarezESPProductionSenior4red Nicolas MonagasESPOpenOverall
5red José Fco. Caro QuintanaESPProductionOverall5red Antoni LanzaESPProductionSenior
6red Samuel GonzalezESPProduction OpticsOverall6   
7red Yeray Romero MorenoESPProductionOverall7   
8   8   
      
Squad 5Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 0Squad 6Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 3
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Guimar Sanchez rodriguezESPStandardOverall1green Manu PigetFRAOpenOverall
2red Jorge Luis lopezESPProductionOverall2green Julien PalacinFRAProductionOverall
3red Juan Luis Díaz FalconESPStandardOverall3green Andre WeissGEROpenOverall
4red Zdenek NemecekCZEProductionSuperSenior4green Jan MarmullaGERProductionSenior
5red José Alfredo Guillén FalconESPOpenSenior5green Bilal DaoukGERStandardOverall
6red Mercedes Hernández BetancortESPOpenOverall6   
7green Manuel Blanco DurantezESPProductionOverall7   
8red Francisco Navarro SantanaESPOpenOverall8   
      
Squad 7Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 6Squad 8Saturday 09:00 + Sunday 09:00Slots: 8, free: 8
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Radovan MelešSVKPCCOverall1   
2red Andrej TomaščinSVKPCCOverall2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
      

Squad 9Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0Squad 10Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Aare SosaarESTOpenSuperSenior1red Leo van Der SlotNEDOpenSenior
2green Silva SosaarESTProduction OpticsLady2green Ruud MolenaarNEDStandardSenior
3red Martin KunzGERProductionOverall3green Gert De RuijterNEDPCCSenior
4red Olga DausGERProductionLady4green Henk SalomonsNEDPCCSenior
5green Ricardo SolerSWEStandardOverall5green Thomas SpierenburgNEDStandardSenior
6red Niclas DalSWEProduction OpticsSenior6green Jan DoetsNEDOpenSenior
7red Mikael SchelénSWEPCCOverall7red Killy PhilippusNEDPCCOverall
8red Marcus NorbergSWEOpenOverall8green Sjef WaubenNEDProduction OpticsSenior
      
Squad 11Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 1Squad 12Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Zdeněk NěmečekCZEProductionSuperSenior1green Alexander FleischerGERProductionOverall
2green Arne ValgeESTOpenOverall2green Franziska MannGERStandardLady
3green Raul ÕismaaESTOpenOverall3green Maurice FakkeldijNEDOpenSenior
4green Rait RutnikESTOpenOverall4green John De VriesNEDPCCSenior
5red Stefan NordhSWEPCCOverall5red Dina GontsharovaLTUStandardLady
6red Eduard KleschinESTStandardOverall6green Danny SchoknechtGERProductionOverall
7red Mustafa Yigit EraslanTURStandardOverall7red Axel ZarmstorfGERProductionOverall
8   8green Dick GroenNEDPCCSenior
      
Squad 13Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0Squad 14Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Robert KochGERProductionSenior1green Ivan D. Garcia GutierrezESPProductionOverall
2red Kent StangvikSWEProduction OpticsSenior2green Gerard Edo LlardenESPProduction OpticsOverall
3red Jeff van GeestNEDPCCOverall3red Débora Rodríguez NovoaESPProductionLady
4red Patrick DumayNEDProductionSenior4green Andrés Montiel molinaESPStandardSuperSenior
5red Koos van GeestNEDProductionSuperSenior5red Jorge GutierrezESPProduction OpticsOverall
6red Robert ErikssonSWEProductionOverall6red Yuraima Díaz GonzálezESPProductionLady
7red Marcus AstrothGERProductionSenior7green Aurimas SirvinskasLTUProductionOverall
8green Marcel van Den BergNEDClassicSenior8   
      
Squad 15Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 1Squad 16Saturday 12:30 + Sunday 13:00Slots: 8, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Manuel Moreno MorenoESPProductionSenior1red Mats LisstrandSWEPCCOverall
2red Xavier Del Collado i PicóESPProductionSenior2red Johan LindbergSWEPCCSenior
3red Jonathan Agular LunaESPProductionOverall3green Gabriel LindSWEProductionOverall
4red Demetrio Aguilar TejeraESPProduction OpticsSuperSenior4green Linda PåhlmanSWEProduction OpticsLady
5red Felipe García RifaESPProductionSenior5green Stefan AnnellSWEOpenSenior
6red José Cañas MartínESPStandardSuperSenior6red Horaci Bernabé PardoESPOpenSenior
7red José Zanón BlascoESPOpenSenior7red Diego Cruz MembrivezESPOpenSuperSenior
8   8red Thomas KämpfSUIProduction OpticsOverall
      
red: new or unclear or not paid (66)
green: confirmed / paid (51)